Yükleniyor
Buradasınız  Anasayfa  >  Yazarlar  >  Mevcut haber

ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?

Yazar   /  24 Aralık 2018  /  Yorum yok

    Yazdır       Email

Siyaset insanı bozar mı? Yâda Politika insanı bozar mı? soruları hep sorula sorula geldi günümüze kadar. İnsanı bozmayan siyaset yapmaktır. Yandaş olmak ise insanı elbette bozar. İnsanı bozmayan adaletli şekilde taraf olmaktır kanaatimce.    Bizim insanımız ne çektiyse bugüne kadar politikayı imtiyaz, ego, gelir kapısı olarak gören adamlardan çok çekti.

Maalesef siyasi partilerimiz de bu adamlara durmaksızın çanak tuttu, kapılarını hep bu insanlara açık tuttu. Ünlü diye vekil yapılan sporcu ya da oyunculardan ‘bunun oyu çoktur’ diye meclise sokulan sıfır nitelikli adamlara, ekonomik açıdan destek verir bize denilen ve paradan başka hiçbir birikimi olmayan işadamlarından ‘bu da bilmem hangi grubun temsilcisi olsun’ kontenjanından siyaseten önü açılan kötü örnekler bir hayli kabarık duruyor önümüzde. Şimdi Türkiye seçime giderken neredeyse bütün partilerimizin elinde fırsat var. Partilerimiz bunu yapar mı? Siyasete hakiki bir kalite getirmeyi memlekete yapılabilecek en önemli iyiliklerden biri olarak değerlendirirler mi?

Bunu nasip olursa kısa zaman sonra göreceğiz.  Bizi temsil edecek insanları seçerken nitelikten başka hiçbir şey gözetmeseler, toplumda ne konuştuklarını açıklıkla anladığımız başkanlar olsa kötümü olur?  -‘Neden biz de aday olmayalım? Yapanlar bizden daha mı iyi?’ diyenler bugünlerde siyasi arenada bir hayli fazla gördüğünüz gibi. Bir yazımda dile getirmiştim Sırrı SÜREYYA ÖNDERİN ‘eski içişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN’ in Bakan olduğu bir ülkede herkes her şeyi artık bende yapabilirim düşüncesine kapılmış’ sözü toplum algısı açısından doğru okunmalı. Bu tespit ve aslında dikkatli bir şekilde değerlendirilirse her dönem uygulamalı olarak tekerrür ediyor hayatımızda. Yeter ki görmek için biraz akıl teri dökelim. Tablo aslında çok belirgin bir şekilde karşımızda durmaktadır. Biz neden geri duruyoruz ki? İslam ümmetinin durumu ortada, kan ağlıyor. Bu ülkede her taraftan bize saldırıyorlar görüyorsunuz. Davamız için bir şeyler yapmak gerekiyor. Bu ilk ve son şansımız diyenlerin sayısı da az değil bildiğiniz gibi dostlar. Dava adamlığı kılıfını uyduran tilki kurnazları gibi, kitaba değil de kitabına uyduranları iyi bilirsiniz böylesi durumlarda.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

    Yazdır       Email
  • Yayınlandı 10 ay Önce 24 Aralık 2018
  • Yazar
  • Son düzenleme Aralık 24, 2018 @ 3:45 pm
  • Kategori Yazarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili haberler

NECDET TAKVA DERİN HDP İLE PAZARLIK MI YAPTI?

Devamı →