Yükleniyor
Buradasınız  Anasayfa  >  Spor  >  Mevcut haber

2018’de TURKSPORU zirveden inmedi

Yazar   /  25 Aralık 2018  /  Yorum yok

    Yazdır       Email

İSTANBUL (AA) – Kurulduğu günden bu yana Türk sporunu gerek sponsorluklarla gerekse de bilinirlik yaratarak destekleyen, bu desteklerini de TURKSPORU çatısı altında birleştiren Turkcell’in sponsorluğunda Türk sporcular, 2018 yılına damga vurdu.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell’in bu desteği sayesinde ay yıldızlı sporcular Dünya ve Avrupa şampiyonlukları yaşayarak Türk bayrağını gönderin en üstüne taşımayı başardı.

Türkiye’nin büyük bir coşku ile kutladığı bir diğer başarı da Avrupa şampiyonu apoletli Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı’ndan geldi. Turkcell’in ana sponsorluğundaki Türkiye Ampute Futbol Takımı, Dünya Ampute Futbol Kupası’nda, finali penaltılarla kaybetse de dünya ikincisi unvanına erişti.

TURKSPORU’nun tarihi başarılarından bir yenisi yine, Turkcell’in Atletizm Federasyonu ile yaptığı iş birliği sayesinde geldi. Geçen yıl Dünya şampiyonu olarak Türk bayrağını gönderin en üstüne çeken Ramil Guliyev, Berlin’de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 200 metrede altın madalyayı boynuna geçirdi.

Aynı şampiyonada 400 metre engellide yarışan Yasmani Copello da Dünya Şampiyonası’nda olduğu gibi Almanya’dan da gümüş madalya kazanarak döndü.

Berlin’de 4×100 takımımız Avrupa ikincisi unvanına erişirken, Yasemin Can kadınlar 5 bin metrede, Jak Ali Harvey de erkekler 100 metrede bronz madalyaların sahibi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin önemli yıldızları dünya arenasında tarih yazdı. Ay yıldızlı sporcular, Çin’de düzenlenen 14. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda 3 final, 2 de yarı final yüzme başarısı gösterdi.

13 Türkiye rekorunun kırıldığı şampiyonada Emre Sakçı ise büyük bir başarıya imza atarak 50 metre kurbağalamada dünya 5’incisi oldu.

TURKSPORU’nun bir diğer Avrupa şampiyonluğu da engelli yüzücü Sümeyye Boyacı’dan geldi. Boyacı, İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlar 50 metre sırtüstünde altın madalyanın sahibi oldu.

Boyacı, aynı zamanda Sevilay Öztürk’ün gümüş madalya aldığı kadınlar 50 metre kelebekte de bronz madalya aldı. Aynı şampiyonada erkekler 50 metre kelebek mücadelesinde yer alan Beytullah Eroğlu ise Avrupa üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

    Yazdır       Email
  • Yayınlandı 10 ay Önce 25 Aralık 2018
  • Yazar
  • Son düzenleme Aralık 25, 2018 @ 5:37 pm
  • Kategori Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili haberler

Van ve Edremit 25 Lisanslı Binici Sporcuya Kavuştu

Devamı →