Yükleniyor
Buradasınız  Anasayfa  >  Haber  >  Mevcut haber

VAN’DA TEFECİLERE OPERASYON : 8 TUTUKLAMA

Yazar   /  29 Aralık 2018  /  Yorum yok

    Yazdır       Email

Van’da, oto galeri sahiplerinin ticari faaliyet görüntüsü altında “Tefecilik, Yüksek Faizle Borçlandırma, Baskı ve Cebirle Tahsilat Yaptıkları ” tespit edilen  şahıslara yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda, şüpheli olarak gözaltına alınan 15 kişiden 8’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Van Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde ekonomik zorluk çeken ve bu işyerleri ile irtibata geçerek yüksek faizli borçlandırma işlemi yapan, ardından şantaj, şiddet ve tehdit faaliyetlerine girişen 15 kişilik çeteyi çökertti. 3 ay boyunca sürdürülen operasyonun detayları ise Van Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması ile netleşti.

İşte o açıklama;

” İl Emniyet Müdürlüğümüze intikal eden bir takım ihbar ve şikâyetler üzerine Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (3) ay süreli çalışma neticesinde;

24 Aralık 2018 Günü Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimizde faaliyet gösteren oto galeri sahiplerinin ticari faaliyet görüntüsü altında “Tefecilik, Yüksek Faizle Borçlandırma, Baskı ve Cebirle Tahsilat Yaptıkları ” tespit edilen  (15) şahsa yönelik olarak yapılan eş zamanlı operasyonda, (15) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheli şahısların ikamet, iş yeri ve üst aramalarında;

3 Adet Tabanca, 1 Adet Otomatik Tüfek, 1 Adet Gaz Bombası, Çok Sayıda Fişek ve Senet ele geçirilmişti. Gözaltına alınan (İ.Ö.), (U.E.), (R.A.), (C.Ö.), (M.T.), (A.Y.), (S.Y.), (G.B.), (N.D.), (Nimet D.), (Y.E.E.), (S.S.), (Ü.Y.), (D.S.) ve (M.E.B.) isimli (15) şüpheli şahıs hakkında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca (Y.E.E.), (D.S.), (M.E.B.), (G.B.), (R.A.), (M.T.) ve (S.S.)  isimli (7) şüpheli Adli Kontrol Kararı İle Serbest,  (İ.Ö.), (C.Ö.), (U.E.), (Nimet D.), (A.Y.), (N.D.), (S.Y.) ve  (Ü.Y.) isimli (8) şüpheli tutuklanmıştır.

İlimiz merkezinde ve İlçelerimizde halkımızın kazanımlarına göz diken, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir. ” denildi.

No votes yet.
Please wait...
    Yazdır       Email
  • Yayınlandı 10 ay Önce 29 Aralık 2018
  • Yazar
  • Son düzenleme Aralık 29, 2018 @ 12:09 pm
  • Kategori Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili haberler

HDP VAN’DA AJİTASYONA BAŞLADI

Devamı →