Yükleniyor
Buradasınız  Anasayfa  >  Haber  >  Mevcut haber

GÜVENLİK GÜÇLERİ VAN’I TARADI

Yazar   /  30 Aralık 2018  /  Yorum yok

    Yazdır       Email

Van Emniyet Müdürlüğü, 290 personel, 54 ekip, 1 helikopter ve 1  dedektör polis köpeği ile Van’ı güvenlik taramasından geçirdi. 55 umuma açık iş yeri, 156 araç üzerinde yapılan uygulamada toplam 1.637 kişi sorgulandı, 2 iş yerine ve 5 aranan şahsa işlem yapıldı.

Yeni yıl öncesi Van’da huzur ve güvenin devamı için gerçekleştirilen arama-tarama faaliyeti sonrası basına yazılı bilgi verildi. Açıklamada şöyle denildi.

“Genel Asayişin ve kamu düzeninin sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla Ülkemiz genelinde, kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde (toplu taşıma araçları, duraklar, otogarlar, tren garları, havaalanları, deniz ulaşımı, meydanlar, alış veriş merkezleri, park ve bahçeler vb.) huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için 29 ARALIK 2018 günü saat 09.00-12.00 arası toplu taşıma yapılan gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal girişleri ile park ve bahçelerde, 18.00- 20.00 arası AVM içlerinde ve çevreleri ile cadde, sokak, bulvar vb. yerlerde, 21.00-23:00 saatleri arasında özellikle vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları umuma açık eğlence mekanları ve çevrelerinde “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (9)” gerçekleştirmiştir.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirilen uygulamaya, İlimizde Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekât, Trafik, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam (290) personel, (54) ekip, (1) helikopter, (1)  dedektör polis köpeği katılmıştır. Uygulama neticesinde; (55) umuma açık iş yeri, (156) araç üzerinde yapılan uygulamada (1.637) kişi sorgulanmış,  (2)  iş yerine ve (5) aranan şahsa işlem yapılmıştır.

Uygulamada; 1Adet Kurusıkı Tabanca ele geçirilmiştir. Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edecektir.”

No votes yet.
Please wait...
    Yazdır       Email
  • Yayınlandı 10 ay Önce 30 Aralık 2018
  • Yazar
  • Son düzenleme Aralık 30, 2018 @ 7:13 pm
  • Kategori Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili haberler

HDP VAN’DA AJİTASYONA BAŞLADI

Devamı →