Yükleniyor
Buradasınız  Anasayfa  >  Haber  >  Mevcut haber

Van Valisi Bilmez’den Van TSO’ya ziyaret

Yazar   /  28 Ocak 2019  /  Yorum yok

    Yazdır       Email

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na iadeyi ziyarette bulundu. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Faruk Biner, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş ve Meclis Başkani Mehmet Yasin Ertürk tarafından karşılanan Vali Bilmez’e, Başkan Vekili Faruk Biner brifing verdi.

Van TSO Yönetim Kurulu Başkan vekili Faruk Biner, kabulün ardından Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’e, Van Ticaret ve Sanayi Odası ve kent ekonomisi hakkında bilgilendirme yaptı. Biner, Van TSO’nun Türkiye’nin a sınıf belgesine sahip odalardan biri olduğunu belirterek “Van TSO kentimizin ekonomik yapılanmasında önemli bir kurumdur. Kentimiz yararına olacak her çalışmanın içinde olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bizler birlikte çalışmaktan, üretmekten yana bir ekonomi yönetimi anlayışına sahibiz. Bu nedenle Van Valiliğimiz ve Van Büyükşehir Belediyemiz bu kentin kalkınması çalışmalarında en önemli paydaşlarımızdır” ifadesini kullandı.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’de Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu kentin şemsiyesi olduğunu belirterek “Van çevresinde lider konumda bir kent. Dolayısı ile bu kentteki tüm kurum ve kuruluşlar bu durumu içselleştirmeli, kabul etmeli ve bu amaçla çalışmalıdır. Van Ticaret ve Sanayi Odası da yapılacak tüm bu çalışmalara öncülük etmelidir. Bu kente zarar veren, bu kentin enerjisini düşüren kurum ve kuruluşlara karşı da durmalıdır.” Dedi.

Vali Bilmez, İran pazarının bu kent ve ülke için önemli olduğunu belirterek “Van, İran’dan ve İranlılardan en çok faydalanması gereken bir kent olmalıdır. Bunun için tüm kurum ve kuruluşlarımızla, halkımızla esnafımızla bu pazara sahip çıkmalı ve korumalıyız. İnşallah Shopping Fest döneminde aynı yoğunluğu yakalayacağız. Bunun için ortak hareket etmeli ve bu durumu geliştirmeliyiz” ifadesini kullandı.

Van TSO Başkan Vekili Faruk Biner, Vali Mehmet Emin Bilmez”e Van TSO’yu ziyareti anısına TOBB tarafından basımı yapılan kitap hediye etti.

Programa Van TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Metin Abi, Diyaeddin Altındal, Şefik Eren, Veysel Parin, Ekrem Baytar, Eren Görsel Görmen ve Genel Sekreter Cengiz Aras katıldı.

No votes yet.
Please wait...
    Yazdır       Email
  • Yayınlandı 9 ay Önce 28 Ocak 2019
  • Yazar
  • Son düzenleme Ocak 28, 2019 @ 4:33 pm
  • Kategori Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili haberler

HDP VAN’DA AJİTASYONA BAŞLADI

Devamı →