Yükleniyor
Buradasınız  Anasayfa  >  Haber  >  Mevcut haber

HDP VAN’DA AJİTASYONA BAŞLADI

Yazar   /  1 Şubat 2019  /  Yorum yok

    Yazdır       Email

Van’da, sözde kimliği belirsiz kişiler tarafından seçim otobüsüne saldırı gerçekleştirildiği iddia edilerek toplumda HDP’nin “Mağduruz” algısı oluşturma çabası içerisine girdiği belirtiliyor.

HDP seçim otobüsü üzerine MHP yazısı ve camının kırıldığı iddiaları, HDP’nin Van’da “Mağdur” edebiyatı geliştirme çabası olarak algılandı. Bölgede toplumsal baskı, kimlik siyasetini geliştirerek oy almayı amaçlayan HDP, ilk icraatını ortaya koydu. AK Parti’nin Van’da Necdet Takva’yı aday göstermesi üzerine seçimi kaybedeceğini fark eden HDP, basit algı yöntemlerini geliştiriyor. Sözde seçim otobüsü üzerine “MHP” yazıldığını ve araç camının hasar gördüğünü duyuran HDP’nin bu algısının geri teptiği ve “Otobüsünü bile koruyamayanlara kent teslim edilmez” sloganının daha da ön plana çıktığı gözlemlendi.

Öte yandan, HDP’nin bu algısına MHP Van İl Başkanlığı’ndan tepki geldi. MHP’li yetkililer, hiç bir parti mensupbunun böyle bir hareket içerisine girmeyeceğini, bunu suçlusu kendilerinden yapıların gerçekleştirdiklerini tahmin ettiklerini ve MHP’ye yönelik karalama kampanyası içerisine girildiğini söylediler. Konuyla ilgili partilerinin Van’da karalanmaya çalışıldığını da dile getiren MHP’li yetkililer, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

No votes yet.
Please wait...
    Yazdır       Email
  • Yayınlandı 9 ay Önce 1 Şubat 2019
  • Yazar
  • Son düzenleme Şubat 1, 2019 @ 4:11 pm
  • Kategori Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili haberler

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANLIĞI İÇİN VAN’DA ADI GEÇEN İSİM KİM?

Devamı →